ROZPOCZYNAMY NAUKĘ. PLAN GOTOWY (aktualizacja z dnia 11 września 2023)

PRZECZYTAJ PROSZĘ UWAŻNIE (ze zrozumieniem) WSZYSTKIE PONIŻSZE INFORMACJE


PIERWSZE ZAJĘCIA OD 13, 14 września, lub później – W ZALEŻNOŚCI OD GRUPY


PLAN ZAJĘĆ JEST DOSTĘPNY NA INDYWIDUALNYCH KONTACH LANGLION

1) Nie otrzymałeś danych logowania? - sprawdź SPAM. Dalej nie ma? To znaczy, że nie mamy dla Ciebie jeszcze żadnej propozycji. Poczekaj cierpliwie.

2) Nie pamiętasz danych logowania? - użyj opcji "nie pamiętam hasła" (potrzebny mail, który był podany przy rejestracji)

3) Zalogowałeś się, a nie widzisz swoich zajęć? Jeszcze Cię nie przydzieliliśmy do żadnej grupy. Może jeszcze jesteś PRZED testem? A może jesteś na liście rezerwowej. Poczekaj cierpliwie do końca tygodnia (17 września) Nam naprawdę zależy na KAŻDYM kursancie, również nowym.

4) Dalej nie dajesz rady? - napisz do patan@plimat.pl 

  1. 1) WSZYSTKIE nasze grupy są zorganizowane GŁÓWNIE według ZBLIŻONEGO poziomu zaawansowania oraz podobnego WIEKU kursantów.
  2. 2) Aby zagwarantować jak największą jakość nauczania i wyrównać poziom w grupach, jak zwykle, zrobiliśmy trochę zmian takich jak zmiana grupy czy wydłużenie czasu zajęć. Żadna nie jest przypadkowa. Może znajdziesz się w nowej grupie, może nawet będziesz miał zajęcia w inne dni. DLACZEGO? To wszystko dla TWOJEGO dobra! Wiemy, co robimy. Znamy się na tym. Zaufaj nam.
  3. 3) W większości grup, DWÓCH lektorów dzieli się swoimi grupami, przez co godziny zajęć bywają zmienne. Dwóch lektórów w grupie to jedyny sposób, aby tzw. lektor główny miał zawsze nadzór nad swoimi stałymi grupami oraz aby co roku kolejne grupy miały zajęcia z naszym Brytyjczykiem.


PLAN JEST PRÓBĄ KOMPROMISU, KTÓRY MUSIAŁ WZIĄĆ POD UWAGĘ TE PODSTAWOWE POWYŻSZE ZAŁOŻENIA, ABY ZORGANIZOWAĆ ZAJĘCIA DLA PONAD 500 OSÓB.

ABSOLUTNIE nie byliśmy w stanie brać pod uwagę wszystkich INDYWIDUALNYCH PREFERENCJI: zajęć dodatkowych, rodzeństwa czy nawet czasu zakończenia zajęć w szkole. To efekt całego tygodnia pracy do późnych godzin wieczornych i niestety daleki od ideału.

PLAN na pewno nie będzie pasował wszystkim kursantom. Za co serdecznie przepraszamy, rozumiejąc w pełni żale i pretensje.

4) Możliwe, że plan zawiera jeszcze jakieś błędy, których nie udało nam się wyłapać. Prosimy nam je zgłaszać. Ale serdecznie prosimy o wyrozumiałość: NIE BĘDZIEMY W STANIE zrobić większych zmian w planie, gdyż nawet najmniejsza zmiana burzy całe bloki innych zajęć.

5) Zdajemy sobie sprawę, że może to oznaczać rezygnacją sporej grupy kursantów. Jeśli będzie to dotyczyło całej grupy, będziemy szukali rozwiązania. W indywidualnych przypadkach możemy spróbować szukać innej grupy (pod warunkiem, że będzie tam miejsce, będzie na zbliżonym poziomie zaawansowania i dopasowana wiekowo)

6) WSZYSTKIE nasze zajęcia rozpoczynamy w trybie STACJONARNYM.

7) Od października zachowujemy możliwość brania udziału w zajęciach w sposób zdalny, w tym samym czasie, co grupa stacjonarna. Ale TYLKO w WYJĄTKOWYCH wypadkach i zgodnie z zapisami REGULAMINU (dostępny w zakładce PLIKI na LANGLION. ) Proszę je UWAŻNIE przeczytać. Używamy Microsoft Teams.

8) Bardzo prosimy zgłaszać nam na bieżąco rezygnację lub nieobecności, zwłaszcza na pierwszych zajęciach, gdyż spora grupa kursantów oczekuje na listach rezerwowych. W przypadku NIE zgłoszonej nieobecności będziemy automatycznie skreślali kursanta z listy. Z doświadczenia wiemy, że organizacja, przenoszenie do innych grup, rezygnacje, trwają około 1,5 miesiąca od czasu rozpoczęcia lekcji, więc warto poczekać jeśli nie znalazłeś jeszcze swojego miejsca.


W SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z PLANEM ORAZ PRZENIESIENIEM DO INNYCH GRUP
PROSIMY O KONTAKT JEDYNIE mailowo (pliszka@plimat.pl) lub POPRZEZ MODUŁ WIADOMOŚCI LANGLION
BEZPOŚREDNIO DO DYREKTORA MACIEJA PLISZKI
Prosimy NIE dzwonić.
Telefonicznie nie będziemy w stanie pomóc.

Od momentu opublikowania planu do dnia rozpoczęcia zajęć jest jeszcze trochę czasu, dlatego w ostatniej chwili przed zajęciami proszę w zakładce ZAJĘCIA sprawdzić datę, godzinę, czas zajęć, lektora oraz salę. 

PLAN

CZYTAJ PROSZĘ DALEJ!

BIURO

Pracujemy standardowo, to znaczy od poniedziałku do czwartku, w godz. 13:00 - 19:00

LANGLION

1) To pomost pomiędzy naszą szkołą a kursantem i rodzicem. Wszystkie formalności, umowa, płatności, informacje, zmiany, oceny, tematy zajęć, obecności, dodatkowe pliki, zadania domowe, lekcje online, kontakt z lektorem i biurem szkoły znajdują się właśnie tam.
2) Najlepiej funkcjonuje na komputerze, w przeglądarce Google Chrom lub Microsoft Edge. Ale dostępna jest też aplikacja LANGLION FOR STUDENTS, dostępna na Android lub IOS. Używamy tych samych danych, co na komputer. School ID to po prostu: plimat
3) Prosimy o zaktualizowanie ZGÓD na przetwarzanie danych osobowych na Profilu Kursanta.
4) Pełny opis możliwości systemu Langlion dostępny na: PRZEWODNIK PO SYSTEMIE LANGLION

METODYKA
1) Każdy kurs w naszej szkole opiera się na profesjonalnych podręcznikach. W przypadku angielskiego używamy najlepszych obecnie na świecie książek Oxford University Press. Jako szkoła pod patronatem Oxford Quality gwarantujemy najwyższą jakość nauczania, która pomaga uczniowi ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe, z naciskiem na mówienie i rozumienie.

2) W Regulaminie Zajęć i Opłat, który jest dostępny na każdym koncie kursanta w zakładce PLIKI, szczegółowo opisujemy nasze założenia metodyczne.

3) W przypadku języka angielskiego obowiązkową, niezbędną i nieodzowną częścią kursu (BRIGHT IDEAS, METRO, ENGLISH FILE) jest specjalna strona internetowa z całym zapleczem multimedialnym mnóstwem dodatkowych ćwiczeń. Działa też świetnie na telefonach. Aby jej używać należy posiadać swój Oxford ID oraz kod (INNE niż te do LANGLION),  który będzie się znajdował w podręczniku. Kursanci z lat ubiegłych, którzy kontynuują naukę, już taką możliwość mają. Po otrzymaniu podręczników, nowych kursantów zarejestrujemy sami i wyślemy dane potrzebne do używania stosownej strony. Ale prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Ogrom pracy organizacyjnej we wrześniu  i października jest przytłaczający. Nie zrobimy tego od razu.

4) Zachęcamy do korzystania z linków DLA SŁUCHACZY (słowniki, listy słówek, ciekawe strony, etc.)

PŁATNOŚCI i UMOWA
1) Wybierz w CENNIKU swój schemat płatności (jednorazowo, 2 raty, ratalnie)

2) Poinformuj nas o swoim wyborze (wiadomością z platformy Langlion, SMSem lub mailem, osobiście, NIE telefonicznie)


3) Błagamy. Zrób to proszę jak najszybciej. Deklaracja nie oznacza konieczności opłat, ale musimy wprowadzić do systemu harmonogramy płatności i umowy ręcznie. To trwa... Po dwóch lekcjach i tak możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji finansowych, nawet jak zatwierdzisz umowę.

4) Zachęcamy do przelewów, ale gotówką i kartą można też płacić w biurze.

5) Numer konta znajduje się na naszej stronie oraz w umowie.

6) Informacje o płatności będą dostępne na koncie Langlion w  zakładce PŁATNOŚCI.

7) Przykładowa UMOWA oraz jej integralna część REGULAMIN KURSÓW JĘZYKOWYCH oraz OPŁAT są już dostępne na koncie. Prosimy OBA DOKUMENTY uważnie przeczytać. One definiują całą naszą współpracę. Po wyborze schematu płatności, indywidualna umowa będzie dostępna w PROFILU KURSANTA (lewy górny róg), w zakładce dokumenty. Umowę zatwierdzamy na platformie. W przypadku osób NIEPEŁNOLETNICH umowa jest dostępna tylko po zalogowaniu JAKO RODZIC (nie kursant), NIE PRZYCHODZIMY DO BIURA w celu podpisania umowy!!!

8) PODRĘCZNIKI są obowiązkowe. Nie mamy żadnego wpływu na ceny podręczników. Też nas przeraża cena za książki dla dzieci (Bright Ideas), ale takie czasy post-Brexitowe, covidowe i inflacyjne. Oczywiście możecie je Państwo zamawiać samodzielnie. Może się uda znaleźć taniej. Proszę nam to zgłaszać, abyśmy niepotrzebnie nie zamawiali ich w hurtowni. Na I zajęciach lektorzy przekażą konkretny tytuł podręcznika. Opłatę za podręcznik uiszczamy w biurze lub przelewem (jako OSOBNA kwota). To ważne ze względów podatkowych.

BRIGHT IDEAS STARTER (dla grupy 30 min.): 90 zł; wersja wzbogacone o wersję elektroniczną książki: 200 zł
BRIGHT IDEAS 1 i 2 (książka + ćwiczenia +online practice): 200 zł; wersje wzbogacone o wersję elektroniczną książki: 300 zł
ENGLISH FILE (wszystkie poziomy) (wersja MULTIPACK A lub B: podręcznik razem z ćwiczeniem + online practice): 150 zł


BARDZO WAŻNE INFORMACJE TYLKO DLA KURSANTÓW KONTYNUUJĄCYCH NAUKĘ

1) Aktywowaliśmy ponownie konta. Dane do logowania na Platformę Langlion dla kursantów kontynuacyjnych pozostały bez zmian. Jeśli ktoś zmieniał samodzielnie hasło i je zapomniał proszę skorzystać z opcji " NIE PAMIĘTAM HASŁA" dostępnej na stronie logowania na Platformę Langlion (potrzebny adres mailowy podany przy rejestracji konta). Jeśli to nie pomoże proszę napisać maila do patan@plimat.pl

2) Jak co roku staraliśmy się zachować dni zajęć z poprzedniego planu, ale godziny na pewno uległy zmianie. Dni zajęć mogły się zmienić w przypadku łączenia grup lub przeniesienia do innej grupy.

3) Wszystkie podręczniki kursowe, które nie zostały zakończone, będą obowiązywały w nowym roku szkolnym. Tak samo platformy online podręczników (Bright Ideas, Metro, English File). 

4) Finansowo funkcjonujemy już dawno "na oparach" dlatego naszych stałych kursantów serdecznie prosimy o opłatę za kurs najszybciej jak to możliwe. Z góry pięknie dziękujemy!


BARDZO WAŻNE INFORMACJE TYLKO DLA NOWYCH KURSANTÓW
1) Nowe osoby (i tylko nowe osoby) prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zapisu dla nowych kursantów dostępny na stronie głównej (prawy górny róg). Przy rejestracji na j. angielski, j. angielski dla dzieci (5-11 lat) oraz na j. niemiecki pojawi się od razu wstępny test. Proszę uważnie czytać instrukcje. Będziemy również zapraszali na testy ustne według kolejności zapisów. Test ustny będzie mógł się odbyć zdalnie po wcześniejszej rejestracji przez specjalny link. Proszę cierpliwie czekać na kontakt z naszej strony. Warto poczekać. Rotacja wolnych miejsc po ogłoszeniu planu może być spora...

2) Nowi kursanci mają prawo do dwóch lekcji próbnych, które będą bezpłatne, jeśli nie nastąpi decyzja o podpisaniu umowy.

3) Dane do zalogowania się na Platformę Langlion są  wysyłane na adres mailowy podany przy rejestracji (w przypadku osoby niepełnoletniej na adres mailowy rodzica). W przypadku dzieci i młodzieży kursant i rodzic kursanta mają osobne konta. Są one zbliżone, ale mają trochę inną funkcjonalność. Jeśli nie dotarły sprawdź najpierw folder SPAM-u. Ostatecznie napisz do biuro@plimat.pl

4) Kursanci z najbliższej rodziny będą miały konta połączone. Dowolne dane do logowania udostępnią oba konta.

5) W przypadku nowych kursantów, kiedy nasze możliwości organizacyjne zostaną ograniczone, mogą pojawić się listy rezerwowe. O kolejności przydziału będzie decydowała data rejestracji. Radzimy spokojnie poczekać i dać sobie i nam szansę. Wiemy z doświadczenia, że z różnych powodów (nieobecność na pierwszych zajęciach, rezygnacja, przypadki losowe, itp.) grupy zostają w pełni skonsolidowane dopiero w połowie października.

6) Prosimy o zgłaszanie nam rezygnacji lub tymczasowych nieobecności. Brak zgłoszenia o nieobecności będziemy traktowali jako rezygnację i będziemy skreślali z listy kursantów.

7) Po dwóch lekcjach prosimy o uiszczenie pierwszej opłaty wynikającej z wybranego schematu płatności zawartej w umowie. Brak opłaty będzie skutkował rozwiązaniem umowy i skreśleniem z listy kursantów.

8) Część podręczników już zamówiliśmy. Niestety, jak to we wrześniu hurtowania znowu zgłasza nam braki… Ale będziemy walczyć. Przez pierwsze kilka lekcji staramy się nie korzystać z podręczników.

9) Spora grupa nowych kursantów została przydzielona do naszych grup kontynuacyjnych. Dla nich też podręczniki są obowiązkowe. Jeśli grupa jest na ostatnich rozdziałach książki, spróbujemy ją bezpłatnie wypożyczyć.

UFF! Gratulujemy i dziękujemy,  że doczytałeś do końca. TO KONIEC NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI:-)