SYTUACJA PANDEMICZNA

(Aktualizacja z dnia 23 października 2020)

Drodzy kursanci i rodzice.

LEKCJE ZDALNE DLA WSZYSTKICH KURSANTÓW

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, a głównie zakazem gromadzenie się osób powyżej 5 osób, jesteśmy niestety zmuszeni do przejścia w całości na nauczanie zdalne. Dotyczy to również grup dorosłych

Mamy nadzieję, że to tylko tymczasowe ograniczenia i powrócimy do trybu hybrydowego jeszcze w tym roku.

Przypominamy o aplikacji na telefon LANGLION for STUDENTS (Google Play oraz Apple Store) W awaryjnych sytuacjach to najprostszy sposób na udział w lekcji online,

Przypominamy o podstawowych zasadach lekcji online w naszej szkole:

1) Zalogowanie się na konto kursanta na platformie https://plimat.langlion.com/ po uważnym przeczytaniu instrukcji pod adresem: http://help.langlion.com/pl/przewodniki-po-systemie/e-dziennik/lekcje-online-panel-kursanta/

2) Wybranie odpowiedniej lekcji i wybranie opcji DOŁĄCZ. Kursantów korzystających z Bright Ideas, Metro oraz English File 4th Edition prosimy również o równoczesne uruchomienie platform online do swoich podręczników.

3) Teoretycznie lekcja powinna działać na komputerach stacjonarnych, laptopach oraz urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu, ale ze względów praktycznych sugerujemy użycie laptopów, gdyż mają już wbudowany mikrofon oraz kamerę, co zdecydowanie uatrakcyjni zajęcia.

4) Nasze testy pokazały, że bardziej bezproblemowa i stabilna będzie przeglądarka Google Chrome niż Firefox, dlatego zalecamy używanie jej do logowania się na www.plimat.langlion.com. Proszę zadbać o to, aby była aktualna.

5) Lektorzy używają głównie komunikacji głosowej, więc mikrofon jest niezbędny, aby aktywnie brać udział w zajęciach. Ale dopiero zajęcia z użyciem kamery stają się naprawdę interaktywne. Lekcje są też wzbogacane o różne multimedia. Konieczne są podręczniki i ćwiczenia - te same, które są używane na stacjonarnych lekcjach.

6) W przypadku problemów sugerujemy wyłączenie kamerki video. Wylogowanie i powtórne zalogowanie (zarówno z panelu konferencji jak i platofrmy LANGLION) też często może pomóc.

7) Dobrym nawykiem jest też regularne czyszczenie pamięci podręcznej. Instrukcja na CZYSZCZENIE PAMIĘCI PODRĘCZNEJ

Prosimy pamiętać, że kursanci mają też dostęp do materiałów dodatkowych: audio, video oraz ćwiczeń multimedialnych na platformach swoich podręczników.

Przypominamy, że platformy BRIGHT IDEAS (dla dzieci młodszych), METRO (dla dzieci starszych) oraz ENGLISH FILE (dla młodzieży i dorosłych) są zupełnie NIEZALEŻNYMI miejscami do pracy INDYWIDUALNEJ kursanta. Dane logowania są zupełnie INNE i NIE są związane z www.plimat.langlion.com

Wszelkie zmiany oraz informacje będą się pojawiały w trzech miejscach:

Biuro szkoły
 jest czynne: pon.-czw. 14:30-19.00.
Ze względów praktycznych zachęcamy do kontaktu w następującej kolejności:
1) biuro@plimat.pl - zawsze
2) 791 536 620 - (telefon, SMS, Whatsapp, Messenger) w godzinach pracy biura
3) Komunikacja przez www.plimat.langlion.com zawsze
4) Osobiście: w godzinach pracy biura