ROZPOCZYNAMY NAUKĘ. PLAN GOTOWY (aktualizacja z dnia 11 września 2020)

Drodzy kursanci, rodzice i kandydaci. Rozpoczynamy naukę w roku szkolnym 2020/21. Rzeczywistość daleka jest od normalności, ale z odwagą i nadzieją wchodzimy w nowy rok szkolny. Zaczynamy 19 rok działalności i robimy po prostu swoje!
PRZECZYTAJ PROSZĘ UWAŻNIE WSZYSTKIE PONIŻSZE INFORMACJE

BARDZO WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH KURSANTÓW


PIERWSZE ZAJĘCIA OD 16, 17, 21, 22 lub 23 września – W ZALEŻNOŚCI OD GRUPY


PLAN ZAJĘĆ JEST DOSTĘPNY NA INDYWIDUALNYCH KONTACH LANGLION

 1. 1) WSZYSTKIE nasze grupy są zorganizowane GŁÓWNIE według ZBLIŻONEGO poziomu zaawansowania oraz podobnego WIEKU kursantów.
 2. 2) Dodatkowo musieliśmy „wymieszać” lekcje w trybach STACJONARNY/ONLINE
 3. 3) Jeśli byliśmy w stanie przydzielić grupę do JEDNEGO lektora to zrobiliśmy to.
 4. 4) W pozostałych grupach maksymalnie DWÓCH lektorów dzieli się swoimi grupami.
 5. 5) Przy dzieleniu się grupami przez lektorów zajęcia zostały tak zaplanowane, aby CAŁY TYDZIEŃ zajęć był z tym SAMYM LEKTOREM, aby uniknąć sytuacji gdy jeden lektor ma kontakt z kursantami tylko stacjonarnie, a drugi lektor tylko zdalnie.
 6. 6) Staraliśmy się, aby godziny zajęć były w miarę takie same co tydzień, bez względu na to, czy odbywają się stacjonarnie czy online.
 7. 7) Nie zawsze było to możliwe, dlatego godziny zajęć bywają zmienne dla niektórych grup. Czasami nawet są inne tylko co 2 tygodnie.
 8. 8) Jeśli tylko to było możliwe, późniejsze godziny zajęć staraliśmy się ustawić jako zdalne. Nie zawsze się udało...


PLAN JEST PRÓBĄ KOMPROMISU, KTÓRY MUSIAŁ WZIĄĆ POD UWAGĘ TE PODSTAWOWE POWYŻSZE ZAŁOŻENIA, ABY ZORGANIZOWAĆ ZAJĘCIA DLA PONAD 500 OSÓB.

ABSOLUTNIE nie byliśmy w stanie brać pod uwagę INDYWIDUALNYCH PREFERENCJI: zajęć dodatkowych, rodzeństwa czy nawet czasu zakończenia zajęć w szkole. To efekt całego tygodnia pracy do późnych godzin wieczornych i niestety daleki od ideału. PLAN na pewno nie będzie pasował wszystkim kursantom. Za co serdecznie przepraszamy, rozumiejąc w pełni żale i pretensje.


Możliwe, że plan zawiera jeszcze jakieś błędy, których nie udało nam się wyłapać, dlatego postanowiliśmy rozpocząć zajęcia „z poślizgiem”, tj. od 16, 17, 21, 22 lub 23 września. Czasami nie mieliśmy na to wpływu (np. z powodu nieobecności naszego native speakera do 16 września ze względu na wyjazd do UK na pogrzeb bliskiej osoby.) Grupy niemieckiego i  hiszpańskiego też ruszą (jak zwykle) dopiero w drugim tygodniu.

Prosimy nam te błędy zgłaszać. Ale serdecznie prosimy o wyrozumiałość: NIE BĘDZIEMY W STANIE zrobić większych zmian w planie, gdyż nawet najmniejsza zmiana burzy całe bloki innych zajęć.

TEN rok jest naprawdę wyjątkowy i pozostaje nam tylko liczyć na wyrozumiałość.

Zdajemy sobie sprawę, że może to oznaczać rezygnacją sporej grupy kursantów. Jeśli będzie to dotyczyło całej grupy, będziemy szukali rozwiązania. W indywidualnych przypadkach możemy spróbować szukać innej grupy (pod warunkiem, że będzie tam miejsce, będzie na zbliżonym poziomie zaawansowania i dopasowana wiekowo)

Bardzo prosimy zgłaszać nam na bieżąco rezygnację, gdyż spora grupa kursantów oczekuje na listach rezerwowych. Z doświadczenia wiemy, że organizacja, przenoszenie do innych grup, rezygnacja, trwają około miesiąca od czasu rozpoczęcia lekcji.

W SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z PRZENIESIENIEM DO INNYCH GRUP
PROSIMY KONTAKT JEDYNIE POPRZEZ PLATFORMĘ LANGLION 
BEZPOŚREDNIO DO MACIEJA PLISZKI.
Prosimy NIE dzwonić.
Telefonicznie nie będziemy w stanie pomóc.

Od momentu opublikowania planu do dnia rozpoczęcia zajęć jest jeszcze trochę czasu, dlatego proszę w zakładce ZAJĘCIA sprawdzić datę, godzinę, czas zajęć, salę oraz typ zajęć (lekcja zdalna będzie opisana jako ONLINE), tak jak w poniższym przykładzie:

plan

CZYTAJ PROSZĘ DALEJ…

BIURO
Pracujemy standardowo, to znaczy od poniedziałku do czwartku, w godz. 13:00 - 19:00. Niestety z przyczyn zdrowotnych od 21 września do prawdopodobnie końca października, czyli w najgorszym z możliwych okresów organizacyjnych, nie będzie obecna Pani Zuzia, której obowiązki będziemy próbowali na różne sposoby przejąć. Ale nie będziemy w stanie jej w pełni zastąpić. Będzie nas wspierać zdalnie, dlatego serdecznie prosimy o wykorzystywanie głównie możliwości Platformy Langlion oraz kanałów mailowych. O telefony i obecność w biurze prosimy tylko w sytuacji, gdy biuro@plimat.pl, www.plimat.pl  ani www.plimat.langlion.com  nie wystarczą.

PLATFORMA LANGLION

 • 1) To pomost pomiędzy naszą szkołą a kursantem i rodzicem. Wszystkie formalności, umowa, płatności, informacje, zmiany, oceny, tematy zajęć, obecności, dodatkowe pliki, zadania domowe, lekcje online, kontakt z lektorem i biurem szkoły znajdują się właśnie tam.
 • 2) Najlepiej funkcjonuje na komputerze, w przeglądarce Google Chrome. Ale dostępna jest też aplikacja Langlion for Students, dostępna na Android lub IOS. Używamy tych samych danych, co na komputer.
 • 3) Prosimy o zaktualizowanie ZGÓD na przetwarzanie danych osobowych na Profilu Kursanta.
 • 4) Pełny opis możliwości systemu Langlion dostępny na: PRZEWODNIK PO SYSTEMIE LANGLION

NAUCZANIE HYBRYDOWE
Większość grup w naszej szkole będzie miała zajęcia 2 razy w tygodniu. Z reguły są to poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki. Przed 16 marca 2020 roku, po 5 minutach przerwy, do klasy wchodziła kolejna grupa. Przy obecnej sytuacji pandemicznej nie widzimy możliwości bezpiecznego nauczania w taki sposób. Konieczne jest przewietrzenie klasy i gotowość na teoretyczną sytuację, gdy całość nauki, np. ze względu na kwarantannę szkoły, będzie musiała być przeprowadzona przez dłuższy okres czasu tylko zdalnie.

Zdecydowaliśmy, że grupy dorosłych będą miały zajęcia tylko stacjonarne, z tego względu, że są ostatnie w bloku zajęć. Podobnie grupy, które mają zajęcia tylko 1 x tygodniowo, np. język niemiecki lub hiszpański.

W przypadku konieczności zamknięcia szkoły, np. na skutek decyzji Sanepidu, szkoła przejdzie w pełni na nauczanie zdalne, ale według takiego samego planu.

NAUCZANIA ZDALNE
1) Każdy kurs w naszej szkole ma swoje wsparcie multimedialne, co w połączeniu z prawdziwymi lekcjami online (obraz i dźwięk w czasie rzeczywistym) gwarantuje wysoką jakość nauczania. Lekcje zdalne są najbardziej atrakcyjne jeśli wszyscy uczestnicy biorą w niej pełny udział. Nauka języka to nie mówienie o języku, ale używanie go. Komunikujemy się głosem i całym naszym ciałem. Dlatego będziemy bardzo uparcie próbowali wymusić na każdym kursancie używanie kamer w trakcie zajęć . Odpuścimy jedynie w przypadku słabego łącza internetowego kursanta.

2) Zachęcamy do zapoznania się możliwościami pracy zdalnej na Platformie Langlion bezpośrednio na: LEKCJE ONLINE LANGLION

3) W przypadku języka angielskiego obowiązkową, niezbędną i nieodzowną częścią kursu (BRIGHT IDEAS, METRO, ENGLISH FILE) jest specjalna strona internetowa z całym zapleczem multimedialnym mnóstwem dodatkowych ćwiczeń. Działa też świetnie na telefonach. Aby jej używać należy posiadać swój Oxford ID oraz kod (INNE niż te do LANGLION),  który będzie się znajdował w podręczniku. Kursanci z lat ubiegłych, którzy kontynuują naukę, już taką możliwość mają. Po otrzymaniu podręczników, nowych kursantów zarejestrujemy sami i wyślemy dane potrzebne do używania stosownej strony. Ale prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Ogrom pracy organizacyjnej we wrześniu  i października jest przytłaczający. Nie zrobimy tego od razu.


BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki nauczaniu hybrydowemu zredukujemy znacznie ilość uczniów przebywających jednorazowo w szkole. Będzie też ich dużo mniej w częściach wspólnych oraz znacznie wydłuży się czas wymiany uczniów w salach.

Nie wyobrażamy sobie nauczania języka obcego w maseczkach, ale uszanujemy każdego, kto w czasie lekcji będzie jej używał. Prosimy jednak o to, aby poza salą lekcyjną dbać o zakrycie ust i nosa oraz utrzymywać między sobą bezpieczny dystans min. 1,5 m.  

Prosimy o ograniczenie przebywania w holu rodziców oraz nie przychodzenie na zajęcia zbyt wcześnie.

Przed wejściem na teren szkoły będziemy mierzyli temperaturę szybkim i profesjonalnym termometrem, dlatego osoby z podwyższoną temperaturą nie będą wpuszczane na teren szkoły. Będzie możliwość bezkontaktowego zdezynfekowania dłoni. Ławki będą po każdej grupie dezynfekowane, a klasy wietrzone.

Nie wiemy, czy ustrzeże to każdego przed zachorowaniem, ale musimy próbować. Musimy liczyć się z sytuacją, że w przypadku stwierdzonego przypadku zachorowania na Covid-19 szkoła może zostać tymczasowo zamknięta i przejść w całości na nauczanie zdalne. Dlatego wspólnymi siłami spróbujmy tego uniknąć.

NAUCZANIE STACJONARNE

Niestety musimy zrezygnować z całej tej spontaniczności naszych zajęć: wspólnych gier interaktywnych na dotykowych monitorach (ale Quizlet czy Kahoot na telefonach będzie OK), gier grupowych, używaniem wspólnym przedmiotów, losowaniem z jednego koszyka, nagradzania słodyczami, eksperymentami z wykorzystaniem zmysłów zapachu i smaku, podawaniem piłki, używaniem mikrofonu nagłośniającego, itd. Ale spokojnie. Mamy potencjał i pojawią się nowe pomysły!

PŁATNOŚCI i UMOWA

1) Wybierz w CENNIKU swój schemat płatności.

2) Poinformuj nas o swoim wyborze (wiadomością z platformy Langlion, SMSem lub mailem, NIE telefonicznie)

3) Błagamy. Zrób to proszę jak najszybciej. Deklaracja nie oznacza konieczności opłat, ale chcielibyśmy wprowadzić do systemu harmonogramy płatności i umowy jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, kiedy dostępna będzie jeszcze Pani Zuzia. Ona wie najlepiej jak uczciwie wprowadzić rabaty jednorazowe, semestralne, podręcznikowe, rodzinne i lojalnościowe. Po dwóch lekcjach i tak możesz zrezygnować bez żadnych konsekwencji finansowych, nawet jak zatwierdzisz umowę.

4) Nie będziemy przyjmowali płatności gotówkowych. Płatność kartą będzie dostępna od 15 września.

5) Numer konta znajduje się na naszej stronie oraz w umowie.

6) Informacje o płatności będą dostępne na koncie Langlion w  zakładce PŁATNOŚCI

7) Przykładowa UMOWA oraz jej integralna część REGULAMIN KURSÓW JĘZYKOWYCH oraz OPŁAT są już dostępne na koncie. Po wyborze schematu płatności, indywidualna umowa będzie dostępna w PROFILU KURSANTA (lewy górny róg), w zakładce dokumenty. Umowę zatwierdzamy na platformie. NIE PRZYCHODZIMY DO BIURA w celu podpisania.

BARDZO WAŻNE INFORMACJE TYLKO DLA KURSANTÓW KONTYNUUJĄCYCH NAUKĘ

1) Aktywowaliśmy ponownie konta. Dane do logowania na Platformę Langlion dla kursantów kontynuacyjnych pozostały bez zmian. Wysłaliśmy je ponownie dla przypomnienia. Jeśli ktoś zmieniał samodzielnie hasło i je zapomniał proszę skorzystać z opcji " NIE PAMIĘTAM HASŁA" dostępnej na stronie logowania na Platformę Langlion. Jeśli to nie pomoże proszę napisać maila do biuro@plimat.pl

2) Jak co roku staraliśmy się zachować dni zajęć z poprzedniego planu, ale godziny na pewno uległy zmianie. Dni zajęć mogły się zmienić w przypadku łączenia grup lub przeniesienia do innej grupy.

3) Wszystkie podręczniki kursowe, które nie zostały zakończone, będą obowiązywały w nowym roku szkolnym. Tak samo platformy online podręczników (Bright Ideas, English File). Jeśli będzie planowana zmiana podręcznika, jego cena będzie uwzględniona w nowej umowie.


LOSOWANIE DWÓCH DARMOWYCH KURSÓW ORAZ DWÓCH 50% RABATÓW DLA OSÓB, KTÓRE WYPEŁNIŁY ANKIETY OCENIAJĄCE ODBĘDZIE SIĘ
14 WRZEŚNIA, O GODZ. 17:00
W TRANSMISJI NA ŻYWO, NA NASZYM PROFILU na FACEBOOK-u.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


4) Zaświadczenia o ukończeniu kursu są gotowe. Niektóre niestety bez zdjęć, gdyż nie wszystkim udało nam się je zrobić przed 16 marca. Jeśli ktoś potrzebuje zaświadczenia wcześniej prosimy o maila na biuro@plimat.pl . Wyślemy w formie elektronicznej. Wydruki będą dostępne dla wszystkich chętnych "od ręki" od dnia powrotu do pracy Pani Zuzi, czyli z końcem października.
 
5) Nie udało nam się przeprowadzić sesji egzaminacyjnej Cambridge w ubiegłym roku szkolnym. Mamy nadzieję,  że zrobimy to w czerwcu 2021 roku. Wszystkich chętnych do zdawania egzaminów Cambridge we wcześniejszych miesiącach prosimy o bezpośredni kontakt z INTERNATIONAL HOUSE. To ośrodek, z którym współpracujemy. Proszę koniecznie przy zapisie podać informację, że jesteście kursantami PLIMATu.
 
6) Finansowo funkcjonujemy już dawno "na debecie" dlatego naszych stałych kursantów serdecznie prosimy o opłatę za kurs najszybciej jak to możliwe. Z góry pięknie dziękujemy.
 
BARDZO WAŻNE INFORMACJE TYLKO DLA NOWYCH KURSANTÓW
1) Nowe osoby (i tylko nowe osoby) prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zapisu dla nowych kursantów dostępny na stronie głównej (prawy górny róg). Przy rejestracji na j. angielski, j. angielski dla dzieci (4-10 lat) oraz na j. niemiecki pojawi się od razu wstępny test. Proszę uważnie czytać instrukcje. Będziemy również zapraszali na testy ustne według kolejności zapisów. Test ustny będzie mógł się odbyć stacjonarnie w szkole, lub zdalnie. Proszę cierpliwie czekać na kontakt z naszej strony. Warto poczekać. Rotacja miejsc po ogłoszeniu planu może być spora...

2) Nowi kursanci mają prawo do dwóch lekcji próbnych, które będą bezpłatne, jeśli nie nastąpi decyzja o podpisaniu umowy.

3) Dane do zalogowania się na Platformę Langlion są  wysyłane na adres mailowy podany przy rejestracji (w przypadku osoby niepełnoletniej na adres mailowy rodzica). W przypadku dzieci i młodzieży kursant i rodzic kursanta mają osobne konta. Są one zbliżone, ale mają trochę inną funkcjonalność. Jeśli nie dotarły sprawdź najpierw folder SPAM-u. Ostatecznie napisz do biuro@plimat.pl 

4) Kursanci z najbliższej rodziny będą miały konta połączone. Dowolne dane do logowania udostępnią oba konta.

5) W przypadku nowych kursantów, kiedy nasze możliwości organizacyjne zostaną ograniczone, mogą pojawić się listy rezerwowe. O kolejności przydziału będzie decydowała data rejestracji. Radzimy spokojnie poczekać i dać sobie i nam szansę. Wiemy z doświadczenia, że z różnych powodów (nieobecność na pierwszych zajęciach, rezygnacja, przypadki losowe, itp.) grupy zostają w pełni skonsolidowane dopiero w połowie października.

6) Prosimy o zgłaszanie nam rezygnacji lub tymczasowych nieobecności. Brak zgłoszenia o nieobecności będziemy traktowali jako rezygnację i będziemy skreślali z listy kursantów.

7) Po dwóch lekcjach prosimy o uiszczenie pierwszej opłaty wynikającej z wybranego schematu płatności.

8) Podręczniki już zamówiliśmy. Niestety, jak to we wrześniu hurtowania znowu zgłasza nam braki… Ale będziemy walczyć. Przez pierwszy tydzień staramy się nie korzystać z podręczników.

9) Spora grupa nowych kursantów została przydzielona do naszych grup kontynuacyjnych. Dla nich też będziemy doliczali zakup podręcznika. Jeśli grupa jest na ostatnich rozdziałach książki, spróbujemy ją bezpłatnie wypożyczyć.