2017/18? Startujemy!

Startujemy z nowym rokiem szkolnym 2017/18!

Wszystkie informacje są dostępne na platformie Langlion po zalogowaniu TYLKO dla zarejestrowanych słuchaczy, którzy na adres mailowy podany w formularzu rejestracji otrzymali swoje dane dostępowe (użytkownika i hasło)  Dotyczy to zarówno starych jak i nowych słuchaczy.

Plan zajęć jest gotowy od 12 września 2017. Prosimy o SPRAWDZENIE najlepiej po godz. 18.00, gdyż do tej godziny mogą jeszcze teoretycznie pojawić się zmiany.

Wszelkie prośby i uwagi prosimy zgłaszać poprzez platformę Langlion lub drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.). Do przygotowania umowy będziemy potrzebowali deklaracji co do sposobu płatności (jednorazowo, dwie raty, 9 rat) oraz wstępnej deklaracji, co do zdawania egzaminu Cambridge na koniec roku. Na swoim koncie Langlion każdy kursant będzie miał dostęp do szczegółów zajęć, obecności, płatności, regulaminu i umowy.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie możesz się zalogować na platformę Langlion, skontaktuj się z nami jak najszybciej - najlepiej drogą mailową.

Rozpoczęcie zajęć: 13 września (grupy poniedziałkowo/środowe) oraz 14 września (grupy wtorkowo/czwartkowe), oprócz grup 1 x tygodniowo, które mogą zaczynać zajęcia dopiero po 17 września 2017 r.

2017/18 - kontynuacja i nowi

Startujemy z nowym rokiem szkolnym! 15 lat minęło... I czas zacząć kolejny!

Organizacja nowego roku szkolnego 2017/18 będzie przebiegała w następujących etapach:

ETAP I: PRZYWRÓCENIE DOSTĘPU DO PLATFORMY LANGLION DLA UCZNIÓW KONTYNUACYJNYCH – 4 WRZEŚNIA (poniedziałek)

(do tego czasu dziennik elektroniczny Langlion będzie NIEDOSTĘPNY)

ETAP II: ZEBRANIA ORGANIZACYJNE DLA UCZNIÓW KONTYNUACYJNYCH ORAZ NOWYCH

Bardzo mi brakuje bezpośredniego kontaktu z rodzicami i uczniami: nie tylko z nowymi, ale również z tymi, którzy są już naszymi klientami. Dlatego serdecznie zapraszam na BARDZO WAŻNE spotkanie. Dlaczego ważne? Dlatego że chcę:

  • przybliżyć Państwu metodykę nauczania w naszej szkole

  • zachęcić do korzystania z narzędzi, które pomagają w opanowywaniu języka

  • przedstawić objęcie szkoły patronatem programu Oxford Quality
  • zaprezentować egzaminy Cambridge, które chcielibyśmy wprowadzić w tym roku szkolnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 Spotkanie NIE BĘDZIE poświęcone planowi zajęć. Szczegółowy plan zajęć będzie gotowy najwcześniej 11 września.

ETAP III: SPOTKANIA GRUP JĘZYKA ANGIELSKIEGO

5 września (wtorek)

·        Godz. 17.00 -  rodzice uczniów z grup dziecięcych: 01,10,15,18,24,25,57 (Incredible English 1 i 2)

·        Godz. 18.30 -  rodzice uczniów z grup dziecięcych: 02,03,28,27,39 (Incredible English 3)

6 września (środa)

·        Godz. 17.00 grupy wczesno-młodzieżowe: 04,08,11,17,30,31,48 (Incredible English 4, File Beginner i Elementary)

·        Godz. 18.30 grupy młodzieżowe: 14,19,21,33, 34,42 (File Elementary i Pre-intermediate)

7 września (czwartek)

·        Godz. 17.00 grupy młodzieżowe: 05,06,07,12,22,23,49,51,53 (File Intermediate, Upper-intermediate i Advanced)

·        Godz. 18.30 RODZICE NOWYCH UCZNIÓW:  4-9 LAT

8 września (piątek)

·        Godz. 17.00 RODZICE NOWYCH UCZNIÓW: 10-15 LAT

·        Godz. 18.15 NOWI UCZNIOWIE: MŁODZIEŻ +DOROŚLI + grupy młodzieżowo/dorosłe kontynuacyjne: 26, 29, 35, 47, 52

 ETAP IV: OPUBLIKOWANIE PLANU ZAJĘĆ NA PLATFORMIE LANGLION (dziennik elektroniczny)

·        Wszystkie informacje będą dostępne na platformie Langlion po zalogowaniu TYLKO dla zarejestrowanych słuchaczy, którzy na adres mailowy podany w formularzu rejestracji otrzymali swoje dane dostępowe (użytkownika i hasło)  Dotyczy to zarówno starych jak i nowych słuchaczy. Starzy uczniowie logują się z danymi z ubiegłego roku.

·        Plan zajęć będzie gotowy najpóźniej 12 września 2017 r. wieczorem. Wszelkie prośby i uwagi prosimy zgłaszać poprzez platformę Langlion lub drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.). Do przygotowania umowy będziemy potrzebowali deklaracji co do sposobu płatności (jednorazowo, dwie raty, 9 rat). Na swoim koncie Langlion każdy kursant będzie miał dostęp do szczegółów zajęć, obecności, płatności, regulaminu i umowy.

Przypominamy, że platforma pełną funkcjonalność uzyska dopiero 4 września 2017 r. Jeśli nie będziesz mógł się zalogować na platformę Langlion po tym terminie , skorzystaj z opcji resetowania hasła lub skontaktuj się z nami drogą mailową.

ETAP V: ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ GRUP ANGIELSKIEGO

·        13 września (grupy poniedziałkowo/środowe)

·        14 września (grupy wtorkowo/czwartkowe)

ETAP VI: ORGANIZACJA ZAJĘĆ Z INNYCH JĘZYKÓW

22 września (piątek), godz. 17.00 – spotkanie organizacyjne dla osób nowych i kontynuacyjnych, uczących się innych języków: niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego

 

Maciej Pliszka – dyrektor Centrum Językowego PLIMAT

 

 

ROK SZKOLNY 2017/18 - ważne!!!

Drodzy rodzice i słuchacze,

Dziękujemy za cały wysiłek włożony w naukę. Opanowanie języka wymaga olbrzymiej dyscypliny, systematyczności i poświęcenia. Wierzymy, że po wspaniałych wakacjach spotkamy się znowu we wrześniu, kiedy PLIMAT będzie obchodził 15 lecie działalności!

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przeczytanie bardzo ważnych poniższych informacji.

PLATFORMA LANGLION

Dziennik elektroniczny Langlion to rozbudowana platforma internetowa, która daje Państwo dostęp nie tylko do obecności, tematów zajęć, wyników z testów, dodatkowych materiałów oraz danych płatności. To również doskonały sposób na kontakt z tak dużą grupą uczniów, jaką obsługuje PLIMAT. Żałujemy, że ciągle sporo osób nie korzysta z tego narzędzia. Jeśli nie pamiętacie Państwo hasła, do końca czerwca 2017 możecie je odzyskać, korzystając z opcji resetowania. Wystarczy wejść na stronę: www.plimat.langlion.com . Można też zawsze napisać do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Na pewno pomożemy!

Informujemy, że platforma Langlion będzie NIEDOSTĘPNA dla naszych uczniów na czas wakacji, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia.

CZY MUSZĘ ZAPISAĆ SIĘ NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/18?

TAK! Do dnia 20 sierpnia 2017 r. będziemy czekali na Państwa informację odnośnie kontynuacji nauki. Wystarczy napisać smsa z podaniem imienia i nazwiska ucznia na numer +48 791536620 lub napisać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Również osoby, które rezygnują z nauki, też serdecznie prosimy o taką informację. Brak kontaktu z Państwa strony będziemy traktowali jako sygnał, że możemy skreślić ucznia z listy uczniów na rok szkolny 2017/18. Bardzo prosimy też o informacje jeśli uległy zmianie jakiekolwiek dane, zwłaszcza telefon lub adres mailowy.

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

Wszystkie istotne informacje pojawią się po 20 sierpnia 2017 roku na naszej stronie internetowej www.plimat.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/cjplimat jednak już teraz chcielibyśmy przedstawić Państwu najważniejsze kwestie.

CENY

Ceny standardowe kursów pozostaną takie same, co przy naszych różnych rabatach oznacza dla wielu uczniów tańszą naukę. Jedyną, bardzo istotną nowością, będzie możliwość doliczenia do ceny kursu egzaminu końcowego Cambridge. Od wielu lat nasi uczniowie z powodzeniem zdają egzaminy Cambridge i po 15 latach działalności, nadszedł w końcu czas, abyśmy stali się bardzie oficjalnie partnerem Cambridge, który oferuje egzaminy dla wszystkich grup wiekowych: http://www.cambridgeenglish.org/pl/exams/, również dla dzieci w wieku szkolnym.

ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

Bardzo nam brakuje bezpośredniego kontaktu z rodzicami naszych uczniów, dlatego od nowego roku będziemy zapraszali na OBOWIĄZKOWE spotkania organizacyjne nie tylko nowych słuchaczy i ich rodziców, ale również tych, którzy są już z nami. Chcemy przybliżyć Państwu szczegóły edukacji językowej, metod nauczania i nowe pomysły. Państwa pomoc jest niezbędna, aby nauka stała się jeszcze bardziej efektywna. Terminy spotkań pojawią się po 20 sierpnia 2017 r., kiedy będziemy znali już listę naszych uczniów na nowy rok szkolny. Na pewno odbędą się one w tygodniu 4 – 8 września 2017 r. w godzinach popołudniowych. Regularne zajęcia rozpoczną się 13 września dla grup pon./śr.  oraz 14 września dla grup wt./czw. Szczegółowy plan zajęć będzie dostępny najpóźniej do 12 września – jedynie na platformie Langlion, po zalogowaniu się na swoje konto.

NOWOŚCI

1)      Oprócz zintegrowania nauki w naszej szkole z egzaminami Cambridge, czynimy starania, aby nasza szkoła stała się częścią prestiżowego programu Oxford Quality. Od 15 lat korzystamy głównie z najlepszych podręczników Oxford University Press i mamy obietnicę przedstawicielstwa Oxford, że nasza szkoła znajdzie się na liście szkół rekomendowanych przez Oxford.

2)      Jeden z rodziców naszej uczennicy zaproponował pomoc w utworzeniu szkolnej gazetki. Dlatego w dobie dzisiejszej cyfryzacji chcemy zachęcić naszych uczniów do redagowania swojej prawdziwej gazetki – nie w wersji elektronicznej, ale drukowanej na papierze. Wierzymy, że to świetny pomysł na uatrakcyjnienie nauki. Nabór do redakcji już w październiku!

3)      Chcemy zachęcić naszych uczniów, głównie w wieku 10-13 lat, do czytania w języku angielskim i od nowego roku wdrożyć program Oxford University Press – READ ON! Nasi uczniowie będą mieli do dyspozycji zestaw 70 lektur o różnej tematyce i poziomie. Planujemy konkursy z nagrodami dla najbardziej aktywnych czytelników.

4)      Jak co roku, zrobimy trochę „pozytywnego” zamieszania z lektoramiJ. Nastąpi zmiana grup, które będą miały regularne zajęcia z Timem, naszych Brytyjczykiem, a nasi lektorzy: Gosia, Magda, Tomek, Łukasz i Maciek trochę pozamieniają się rolamiJ.

5)      Planujemy zachęcić naszych uczniów do uczenia się drugiego języka, chociaż raz w tygodniu. Oprócz języka niemieckiego, chcemy wprowadzić od września język hiszpański!

6)      Bardzo nam brakuje stałych informacji ze strony uczniów oraz rodziców, jak oceniają naszą szkołę, naszych lektorów i nasze zajęcia. Potrzebujemy zarówno uwagi krytyczne jak i pochwały, abyśmy mogli lepiej spełniać oczekiwania naszych słuchaczy. Platforma Langlion posiada wbudowany, doskonały moduł do takich badań i będziemy bardzo INTENSYWNIE zachęcali Państwa do korzystania z niegoJ. Ale to też dopiero po 20 sierpnia 2017 r.

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, BEZPIECZNYCH, SŁONECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI!

 

 

 

 

Egzamin z języka angielskiego 2017

Zapraszamy na egzamin z Europejskiego Certyfikatu Językowego telc dual-level z j. angielskiego 9 i 10 czerwca (w zależności od ilości kandydatów) 2017 roku. Zapisy do 25 kwietnia 2017 roku (ostateczny termin uiszczenia opłaty egzaminacyjnej). UWAGA! - oferta jest kierowana do wszystkich zainteresowanych - nie tylko naszych uczniów.

Dlaczego egzamin na poziomie podwójnym (dual-level)?

  1. Weryfikacja umiejętności językowych na dwóch poziomach pozwala na bardziej precyzyjną ocenę.

  2. W zależności od uzyskanej ilości punktów kandydat otrzymuje certyfikat na poziomie niższym lub wyższym, trudno jest więc nie zdać :-)

  3. Dzięki takiemu systemowi egzamin jest dostępny dla większej ilości zainteresowanych, zwłaszcza dla tych, których stopień zaawansowania poszczególnych umiejętności językowych (mówienie, rozumienie, pisanie, czytanie) jest zróżnicowany.

Informacja na temat poziomów zaawansowania

Informacje dodatkowe na temat egzaminów telc dual-level English

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Przykładowe egzaminy próbne

Platforma do przygotowania się do egzaminu

Film reklamujący ćwiczenia online

CENY EGZAMINÓW DUAL: Poziom A2-B1: 390 zł (360 zł dla słuchaczy PLIMATu), Poziom B1-B2: 480 zł (450 zł dla słuchaczy PLIMATu), Poziom B2-C1: 550 zł (520 zł dla słuchaczy PLIMATu)

Gdzie i jak mogę się przygotować do egzaminu?

Najlepszym sposobem jest systematyczne uczęszczanie na kurs językowy, który koncentruje się na szeroko rozumianej komunikacji językowej. Jeżeli do tej pory brałeś udział w jakimkolwiek, dobrze zorganizowanym kursie językowym na odpowiednim poziomie zaawansowania, to prawdopodobnie jesteś już w dużym stopniu przygotowany do egzaminu. Wszystkie grupy młodzieżowe oraz dorosłych, uczące się w Centrum Językowym PLIMAT, na odwrocie swojego podręcznika znajdą poziom swojego kursu. Najbardziej popularny podręcznik w naszej szkole to seria English File. Zachęcamy zwłaszcza do zdawania egzaminu słuchaczy używających następujących podręczników: English File Pre-intermediate - poziom A2, English File Intermediate – poziom B1; English File Upper-intermediate -poziom B2;  English File Advanced – poziom C1

Zainteresowany zdobyciem Europejskiego Certyfikatu Językowego telc?

Wypełnij poniższą kartę rejestracyjną i wraz z dowodem wpłaty (lub opłać egzamin w biurze szkoły) zgłoś się do biura. Numer konta szkoły (mBank): 37 1140 2004 0000 3302 3020 4800

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Karta rejestracyjna egzaminu telc w Centrum Językowym PLIMAT w sesji letniej 2017

 

Imię i nazwisko kandydata ……………………………………………………….

 

Kontakt telefoniczny i mailowy:…………………….………………………………

 

Poziom i cena (podkreślić wybór)A2-B1: 390 zł/360 zł, Poziom B1-B2: 480 zł/450 zł, Poziom B2-C1: 550 zł/520 zł

 

Oświadczam, że akceptuję zasady przystępowania do egzaminu umieszczone poniżej:

 

Zasady przystępowania do egzaminów telc w Centrum Językowym PLIMAT:

 

(1) Aby wziąć udział należy dokonać do 25 kwietnia 2017 r. opłaty za egzamin i wypełnić kartę rejestracyjną.

 

(2) Po dokonaniu wpłaty i rejestracji nie ma możliwości zwrotu opłaty egzaminacyjnej.

 

(3) Wpłaty nie mogą być przenoszone z jednego egzaminu na inny oraz z jednej osoby na drugą.

 

(4) Osobom nieobecnym na egzaminie, bez względu na przyczynę, nie przysługuje zwrot opłaty egzaminacyjnej.

 

(5) Egzamin rozpoczyna się punktualnie. Kandydaci zobowiązani są zgłosić się na egzamin 15 min. przed podaną godziną.

 

(6) Na egzamin należy zabrać ołówek i gumkę.

 

(7) Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest okazanie dowodu tożsamości ze zdjęciem.

 

(8) Informacje o wynikach kandydat otrzymuje po około 8 tyg. od daty egzaminu.

 

(9) Listy kandydatów są wywieszane na tablicy ogłoszeń na dwa tygodnie przed terminem egzaminu.

 

Podpis kandydata/ rodzica kandydata……………………………………………………….

Naprawdę ciekawe spotkanie dla rodziców uczniów

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów grup młodzieżowych na spotkanie warsztatowo- informacyjne. Będzie ciekawie i mądrze. Naprawdę warto!